Jdi na obsah Jdi na menu
 


Článek navazuje na Příprava na member. V minulém článku byly popsány základní úkony před přechodem do member + byly ukázány jednoduché skilly.

Contruction skill

Jeden z nejdražších skillů, pro začínající membery, kteří tupě se vrhají na tento skill je jistý krok k bankrotu. Proto tu mám tip, jak si nacvičit aspoň do 30 lvl construction levně. Kupte si barák v Rimmingtonu, připravte si pár prken a hřebíků (dají se koupit u pily kousek ve Varrocku), postavte si ve svém domě obyvák s krbem a židlemi. Cvičte stavění židli dokud nezískáte 3. lvl v construction. Tímto je první fáze hotová, pak si vemte krumpáč, vědro s vodou, kladivo a pilu. V Rimmingtonu je důl a ve vesnici je studna s vodou. V dole si natěžte co nejvíce clay (hrnčířské hlíny) a v blízké vesnici z nich udělejte soft clay. Do baráku a stavějte hliněný krb. Takto neustálé opakujte, hlína je zadarmo a voda také, takže si ušetříte nemalé výdaje v počátcích. Tento trénink je vhodný v počátcích, později je to samozřejmě nevýhodné, ale to už budete ostřílenější.

Slayer

Hodně lidí se mě ptá, jak je možné zabít 5. lvl monstrům v slayeru (Crawling hand), když má jen 1. lvl v slayer. Tento skill vám umožňuje zabíjet slayer monstra pokud na to máte level, ale Slayer Masteři nejsou hloupí a nebudou vám dávat monstra, na která nemáte slayer level. Pokud nevíte kde se nachází slayer master, tak ten "nejslabší" se nachází v Burthorpe, kde jsou poblíž Warrior a Heroes´ guild. Tam dostanete úkol, zabít určité množství monster, třeba 50 goblinů, za zabitého goblina dostanete zkušenosti do slayeru. Až vybijete požadované množství, tak tímto úkol končí a pokud zabijete 51. goblina, tak nedostanete XP do slayer, ale musíte dojít pro nový úkol. Jinak pokud jste se drželi mých rad a máte combat 80.-90., pak není nutné chodit za tímto masterem, jedním z dobrých masterů je v Lost City.

Hunter Skill

Tento skill začíná v Yanille, město leží na jihozápadě mapy. Ve městě je obchod s loveckými potřebami, tam si kupte Bird Snaire a pak běžte k vyznačenému místu "Ptáci", uvidíte tam červené ptáčky, stačí položit návnadu a pokud se poštěstí, ptáček padne do pasti. Někdy se stane, že ptáček sice nasedne na past, ale hned uletí, je nutné znovu nastavit past do aktivní pozice.

Šperky v member

Narozdíl od free, zde můžete očarovat prsteny. Hned na začátku je nutné abyste si sehnali Amulet of Glory, který vám umožňuje 4x teleport a samozřejmě je mnohem lepší než amulet of power. Dále Ring of wealth (očarovaný prsten s dragon stone), zvyšuje vám 20% na dobré dropy z monster, tento prsten noste neustále při sobě pokud jdete bojovat. Mezi dalšími jsou teleportační šperky, které se nedají nabít, jsou to Game Necklace (očarovaný safírovy náhrdelník), umožňuje vám 8x teleport do Burthorpe nebo Barbarian Outpost, druhým je Ring of Duel (očarovaná emeraldový prsten) 8x teleport do Duel Arény v Alkharid nebo Castle War (poblíž Yanille), posledním tele šperkem je Ring of Life (očarovaný diamantový prsten), tento prsten vás teleportuje pryč, pokud vaše zdraví klesne na 10%, často vás zachrání z trable, takže ho nepodceňujte, po teleportu se ale rozpadá.

Poslednímí šperky jsou Ring of Recoil (safírový prsten) a Ring of Forging (rubínový prsten). Ring of recoil vrací údery, který vám soupeř uštědřil, po 40 ranách, které vrátil soupeři se rozpadá. Ring of forging slouží pro smithery iron ore, s nim máte 100% šanci na úspěsnou výrobu železných cihel, po 140 cihlách se rozpadá.

 

Sco Angel´s no Dharok brutal hits