Jdi na obsah Jdi na menu
 


Příprava na Member

Proces přechodu ze free do member není jen o tom, že si zaplatíte a čekáte potvrzení o přijetí platby, ale je to také mít na to stavěnou postavu. Znám lidí co šli do member s 3 lvl postavou, ale to jsou extrémisté, kteří chtějí mít všechno kromě combat skill na 99, ale znám také ti, co mají 50, 60 nebo 70 lvl a také jdou do member, ve kterém jsou ostřílenější než 90 combat lvl. To jsou ale speciální lidé, kteří vědí jaké to je v member, popřípadě se rychlé adaptují na dané prostředí. Pak je tu poslední skupina, která není připravena na přechod, mají slabé skilly, vše si musejí docvičit v member a to je pak deptá a většinou brzo skončí s hraním. V tomto článku se budu snažit té poslední skupině, aby se na member připravili už ve free.

Před vstupem do member

Materiálové zajištění: normál log (aspoň 1k-2k kusů), spider eggs (100 kusů), limpwurt root (100 kusů), eye of newt (100 i více, snadno se sháněji), minimálně 2 mil gp. Tyto věci byste si měli na 100% sehnat, logy na fletch, ostatní jsou ingredience pro herblore a počáteční finance pro nákup lepších zbraní a brnění. Další věci jako full rune a tak, je samozřejmosti, proto to sem nedávam.

Skilly55 mage lvl (ideální 66), 68 fishing, 44 runecrafting, 70 attack a 70 strenght, 50 ranged. Tyto skilly jsou esenciální pro member, magie je jasná, zpřístupní se vám mnoho nových teleportačních míst a je zbytečně chodit po svých, 68 fishing slouží pro vstup do fishing guild, abyste si rychlé zajistili přísun potravin v member a mohli jít trénovat combat, popřípadě prodávali lobstery. 44 runecrafting je pro zajištění práce, s tímto levelem dokážete vyrábět Nature rune a ty pak následně prodávat, což vám zajistí podobně jako fishing další zdroj finančního přísunu. 70 attack a 70 strenght není sice klíčová, ale pokud hodláte používat Abyssal Whip, což je jedna z nejlepších zbraní pro melee hráče, pak tyto skilly jsou nutnosti, jinak postačí 60 attack pro možnost používání dragon weapon. 50 ranged vám umožní používat magic bow a nosit blue dragon hide armour.

Combat level: ideální je 90 combat, jinak postačí 80-85 a zbytek rychlé docvičíte v member buď na monstrech nebo na Pest Control.

Ztracen v member?

Member je oproti free mnohokrát větší, ale nebojte se, na některá místa nemůžete a je potřeba quest, questy zase požadují určité levely v member skillech, takže v počátcích proběhne zuřivé trénování. Kde všechno se dá trénovat a co je dobré v počátcích trénovat?

Thieving

Poměrně nenáročný počáteční skill pro membery. Pokud vás hra přesunula do Lumbridge, tak to je ideální, tam stačí okrádat Man/Woman, ať získáte nějaké ty počáteční level v thiev.

Až dosáhnete levelu, který umožňuje krást stánky se semínky, tak se přesuňte do Draynor, tam jsou 2 stánky se semínky. Jen si hlídejte, ať vás stráže nebo majitelka neuvidí, jinak se po vás vrhnou. Odtud pak můžete získat počáteční semínka, jako jsou brambory a cibule pro trénink Farming.

Příjemná místa v member

 

Oblast Seers´ Village- Camelot - Catherby patří k těm nejpříjemnějším místům. Najdete tu mnoho tréninkových míst pro  member skilly.

  

Pro teleport postačí 5 air a 1 law rune a 45. mage lvl. Oblast Catherby je ideální pro farming, fletch ale také fishing. Na prvním obrázku jsou pak vidět Fishing spoty, najdete tam jak pro lobstery, tak i harpunou na sharky. Další obrázek již ukazuje farm spot, můžete tam pěstovat zeleninu, třeba právě ty nakradené brambory a cibule z Draynoru, dále kytky nebo až později Limpy a také je tam 1 spot pro herby. Poblíž najdete také obchod s farmařským náčiním, takže není problém začít s farming. Poslední obrázek je místo pro trénink woodcutting a fletch. Asi hned nebudete moct dělat luky z willow, ale pokud jste si nachystali zásobu logu, tak můžete trénovat nejdřív na normál log, pak oak log, které jsou v oblasti Catherby požehnaně a pak na willow. Blízko je general store, takže můžete prodávat své luky bez tětivy a vydělat si nějaký ten peníz + nemusíte dropovat po jednom luku. Tímto můžete trénovat fletch a současně pohlídáte farmu.

V oblasti Seers´ Village pak najdete Flax pole, ty můžete sbírat a prodávat, nebo v blízké domě je kolovrátek a tam můžete vyrábět tětivy do luku.

Na mapě jsem vyznačil pozici Unicorn, jsou tam 2 jednorožci, kteří dropují rohy, ty jsou velmi užitečné. Je to ingredience pro výrobu protijedu. Member je nebezpečné místo a kde jaká monstra vás mohou otrávit.

Agility

 

Abyste mohli vůbec používat agility, tak vaše první kroky povedou do Gnome Stronghold. Tam najdete počáteční tréninkové místo.

Herblore

Pokud jste splnili quest Druid Ritual, tak jste se dostali do Taverley Dungeon. Tam najdete Chaos Druidy, ti jsou dobrým zdrojem herbu. Tihle chlápky jsou poměrně žádaní, takže tam bude dost často nával. 

Kvalitní výbava pro silnější kombaty

 

Možná jste zvědaví, copak se to skrývá na Karamja v sopce. Vede tam jeskyně do lávového města TzHaar, který je obydlen mírumilovnými monstry. Město obsahuje banku, zbrojovnu, rune shop a další obchody. Platidlem tu jsou tokkuly, které se dají získat z minihry Fire Cape, ale to předpokládám asi pro počáteční member nebude jednoduché. Pokud máte bojového ducha, můžete zabíjet okolní obyvatelstvo města, nejlépe 149. lvl monstra, z nich padají tokkuly a když se poštěstí, tak i obby shield nebo obby cape, což patří k velmi kvalitním vybavením.

Questy

V member je několik questů, které byste měli začít hned.

Lost City - přístup k dragon Long Sword a Dragon Dagger

Druid Ritual - možnost používat herblore skill

Tyto byste měli začít co nejdříve.

Tak to je ode mě vše, postupem času sem budu dodávat další postřehy.