Jdi na obsah Jdi na menu
 


Construction je drahý skill, pro začátečníky v member vůbec nedoporučuju s tímto skillem začít, neboť vás to rychle zruinuje. Pokud nemáte 10-20 mil, tak na tento skill zapomeňte a radši běžte trénovat combat nebo dělat nature rune, popřípadě trénovat contruction pomalým a levným způsobem...

Pro zahájení contruction je nutné zajít za realitním agentem, který vám prodá místo, kde bude váš dům stát, tedy jen pozemek (cena je 1000 gp). Na začátku automatický kupujete pozemek v Rimmingtonu, kde najdete také vchod na svůj pozemek. Než začnete stavět, tak si sežeňte materiál.

Na východě od Varrock je pila, kde si můžete koupit potřebné věci, jako jsou hřebíky, pilu, látku na koberce a zaclóny, ale nejdůležitějším prvkem tu je výroba prkna.

Za určitý obnos + příslušné dřevo vám pila vyrobí prkna. Než zahájíte stavění, tak si zkontrolujte si zda máte dostatek hřebíků, kladivo, pilu a prkna.

Počáteční vchod do domu se nachází v Rimmigton. Pro vstup klikněte na "Go to your house", čímž se dostanete dovnitř.

Samozřejmě v počátcích je dům prázdný a není tak rozestavěný jako u mě. Pro zahájení stavby zvolte v panelu symbol "francouzáku", čímž si zpřístupníte menu, kde zvolte přepnout na "building mod". Okolí se změní, místa kde jsou průhledně bílá, můžete na ně kliknout a zahájit stavbu. Na druhém obrázku je vidět jak se postupně staví místnosti k sobě. Volba "Build door spot" otevřete další menu:

Kde je možné si zvolit místnost, kterou chcete postavit. Volba místnosti je závislá na to, kolik peněz máte v inventáři a také Construction level. Pro první level můžete postavit Parlour nebo Garden. Na druhém obrázku je vidět místnost, kde chybí nábytek a zařízení. Stačí kliknout na průhledně bílá místa a zvolit si příslušenství. Na 3. obrázku je vidět po volbě postavení krbu, jaké krby jsou k dispozici a jaká materiál je třeba na postavení a samozřejmě příslušný level. Za každý postaveny nábytek získáte XP do construction skill. Pokud chcete další zkušenosti, tak klidně daný objekt zbourejte a znovu postavte nový.

Klíčové lidé v construction

Realitní agent

První klíčovou osobou je realitní agent, kde si u něho kupujete dům. Později si pak u něho můžete nechat přesunout vchod do domu na jiných místech, třeba do Yanille, Fremenik a dalších míst. Kromě toho u tohoto chlapíka si můžete zvolit jaký vzhled budou mít vaše místnosti, pokud chcete malý Falador ve svém domě, tak zvolte aby stěny byly z Fancy stone, bude vás to stát něco okolo 20k gp.

Realitní kancelář můžete najít ve 4 městech, jsou to Seer´s Village, Varrock, Ardougne a Falador.

Sluha

Sluha je skvělý prvkem v domě. Sluhy můžete v severní části východního Ardougne. Tam je možné najmout si služebnictvo, kteří vám budou pomáhat. Nejlepší a také nejdražším sluhou je démon, ten dokáže nosit za vás polena k pile, nebo odnášet notované předměty do banky, popřípadě notované předměty odnotovat. Kosti bohužel nemůže odnotovat.